Welcome to Sofia Chamber of Commerce and Industry
 
Welcome toSofia Chamber of Commerce and Industry

Партньори
Услуги за членовете
Оферти на / за членовете
Държави
Топ 10



Вход
 Име
 Парола


Регистриране
Загубена парола

Интранет за членове

  


Новини: Дискусионно за Касовите апарати
25 Юни 2010 г. - 08:36 ч.
[ Изпрати на партньор | Версия за печат ]
Преслав  Недев Ви кани на дискусия за дистанционните касови апарати ...

Дискусионно за Kaсовите апарати

На 1 юли 2010 г НАП ще се проведе редовно заседание на Консултативния съвет. Основната тема на срещата ще бъдат предстоящите промени в Наредба Н-18 за регистриране и отчитане на продажби в търговските обекти чрез фискални устройства и изграждането на дистанционна връзка с информационната система на НАП. Министърът на финансите Симеон Дянков е поканен за участие. В тази връзка г-н Преслав Недев, автор на сайта Ведомости, организира дискусия във форума на сайта. Той е посочил няколко по-важни въпроса по темата, за да мога да ги изпратя до НАП. Това трябва да стане до неделя. 1. Защо е предвидено ограничение само до трите настоящи мобилни оператора - МТел, Глобул и Виваком, а се пропускат операторите четвърто поколение - например - Макс Телеком ? 2. Предвиждат ли се промени в Закона за ДДС, при които ще бъдат задължени и упражняващите свободна професия (адвокати, нотариуси, журналисти, оценители, художници и т.н.) да отчитат доходите си чрез касов апарат или идеята е само  да се обхванат занаятчиите, както и земеделските производители. Мотивите за този въпрос идват от приложението към проекто наредбата - при програмирането освен ЕИК се предвижда възможност за програмиране на ЕГН. 3. Какъв е мотива собственика на касов апарат да избира мобилен оператор, при положение, че разходите ще се заплащат от бюджета на Министерство на финансите (основание чл.17 ал.1 т.5 от ДОПК във връзка с чл.101 от ДОПК), като е много по удачно Министерство на финансите да проведе "обществена поръчка" със заинтересованите мобилни оператори. Все пак става дума за около 600 000 касови апарата. 4. Предвижда ли се промяна в Данъчно-осигурителният процесуален кодекс, в която да се въвеждат "платени" услуги към данъкоплатците, и тези платени услуги да са в полза на частни дружества - в случая мобилните оператори.

Линк към Форума.

 

 


 
Рейтинг

12345
Дискусионно за Касовите апарати | Вход | 0 Коментара
Коментарите представят мнението на лицето, което ги публикува.
Те не представят мнението на редактора на сайта.
 © Copyright 2005 Софийска Търговско-Промишлена Камара. Всички права запазени  Дизайн и разработка Сирма АИ ЕАД